Plíseň na nohou

Plíseň na nohou

Plísní nohou trpí většina lidí je to zhruba okolo 90% naší populace. Nejčastěji tímto onemocněním trpí lidé, kteří mají diabetes, oslabenou imunitu nebo se nadměrně potí. Původcem může být mikroskopická houba nebo různé kvasinky. Ideální prostředí pro plíseň je vlhké a teplé což je například veřejný bazén, sauna a uzavřená obuv.

Jak poznáme plíseň na nohou?

Mezi časté příznaky patří svědění, pálení kůže, olupování a zápach. Na kůži se mohou objevovat i bolestivé prasklinky, otok či mokvající vřídky.

Hygiena a léčba

V první řadě je důležitá osobní hygiena a vyvarovat se rozšíření plísně na ostatní členy rodiny.Umývat si nohy každý den, používat ručník určený jen na ošetření nohou a často ho obměňovat.K léčbě nám může pomoci spousty různých mastiček, roztoků mezi ty nejčastější patří canesten, canespor, exoderil. Ale i přírodními produkty jako je třeba včelí med, různé oleje např. tea-tree, měsíčkový nebo levandulový.
Pokud se nám podaří plíseň vyléčit bude zapotřebí dodržovat pravidelnou prevenci. Nejlépe používat prodyšnou obuv, ponožky z bambusového vlákna, desinfekce obuvi. Pokud navštěvujete místa kde je možné se opět nakazit, použijte gumovou obuv nebo po příchodu domů si udělejte vodní lázeň s přídavkem octa. Ocet ničí kvasinky i plíseň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *