Výběr domácího mazlíčka

Výběr domácího mazlíčka

Nejčastěji se rozhodujeme mezi psem nebo kočkou. Pro mnohé lidi těžké rozhodování, kterého mazlíčka si vybrat. Povíme si pár rad a tipů, aby se nám lépe rozhodovalo. V první řadě si také musíme uvědomit, že to není žádná hračka, ale živý tvoreček a bude nám nějaký ten čas dělat společnost. Proto stojí za úvahu zda-li máme mazlíčka na výstavní účely nebo jen jako domácího společníka.

Rady a tipy

Určitě záleží, kde bydlíme a jestli máme dostatek času. Pokud máme dostatek času a máme rádi procházky, tak je vhodným společníkem pes, ale pokud toho času není dostatek, tak si raději zvolit kočku, která je samostatnější. Finance jsou také jedním z faktorů pro rozhodování.

Kočka

– nevyžaduje procházky
– neruší okolí
– tichý přítulný společník
– roční výdaje cca 9 – 10000 Kč

Pes

– máme dostatek času na procházky
– věrný přítel
– pocit ochrany
– výcvik a výchova podle rasy a účelu
– roční výdaje 13 – 15000 Kč

Určitě u výběru psa musíte zvážit jaké plemeno si chcete pořídit a k jakému účelu ho chcete mít. Každý pes potřebuje pravidelné procházky, různá plemena vyžadují jinou aktivitu i pohyb. Chceme mít doma gaučového psa, tak si vybereme určitě psi menších plemen např. čivava, yorkšír apod. Jestliže chceme hodně pohybu a aktivit poohlédneme se po teriérech nebo loveckých plemen jako jsou třeba ohaři, kokršpaněl či jezevčíci. Popřemýšlet i tedy o tom zda chceme papírového psa nebo nám stačí bez průkazu původu. U kočky, tak těžký výběr není tam jen záleží zda-li preferujeme dlouhosrsté, krátkosrsté nebo úplně bezsrsté. Ať už si vybereme psa nebo kočku musíme si pečlivě nastudovat každé plemeno co vyžaduje a je pro jejich růst a vývoj důležité.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *